Obsługa

Intuicyjna i bezpieczna obsługa poprzez panel sterujący.
slide9.png

schemat4
Cykl zabiegowy w kriokomorze sterowany jest za pomocą elektronicznych układów programowanych przez rehabilitanta za pomocą panelu dotykowego. Osiągnięcie i utrzymanie odpowiedniej temperatury dokonuje się przez wymienniki ciepła zainstalowane w przedsionku i komorze zabiegowej. Pomiar temperatury odbywa się na wysokości około 40 cm nad podłogą. Odpowiednie rozmieszczenie i konstrukcja wymienników ciepła zapewnia dobry rozkład temperatury w całej kriokomorze, co gwarantuje przeprowadzenie skutecznego zabiegu.

Układ przygotowania powietrza oddechowego stanowi specjalistyczny zespół, efektem pracy którego jest możliwość wprowadzenia do komory zabiegowej maksymalnie oczyszczonego i suchego powietrza o temperaturze od -100 do -120 stopni Celsjusza w ilości umożliwiającej kilkakrotną jego wymianę w ciągu godziny. Z układem tym współpracuje system odciągu powstającej mgły. Współpraca tych układów zapewnia komfort zabiegu, zmniejsza bowiem uczucie zimna, utrzymuje przejrzystość atmosfery w komorze zabiegowej oraz neutralizuje wpływ powietrza zewnętrznego, które dostaje się do komory podczas wejścia i wyjścia pacjentów.

Układ sterowania zlokalizowany jest w dwóch niewielkich szafach. Nad poprawną pracą kriokomory czuwa elektroniczny układ sterowniczy firmy Mitsubishi Electric, który zapewnia automatyczne sterownie wszystkich podzespołów kriokomory, umożliwia ustawienia temperatury i czasu zabiegu. Układ ten monitoruje poziom tlenu w komorze zabiegowej i pomieszczeniu przed komorą maszynowni – oraz sygnalizuje wszelkie nieprawidłowości w pracy kriokomory. W skrajnych przypadkach zagrożenia dla pacjenta i personelu obsługującego np. podczas spadku poziomu tlenu poniżej 17% lub awarii układu pomiaru temperatury- wyłącza jej działanie i odcina dopływ medium chłodzącego przy zbiorniku.

Wnętrze komory jest bezpieczne dla pacjenta. Ściany pokrywają wykładziny boazeryjne z drewna lipowego. W komorze umieszczona jest kamera monitorująca przebieg zabiegu.

Drzwi komory zabiegowej i przedsionka są wyposażone w okna. Umożliwia to kontakt wzrokowy z pacjentem, co w efekcie zmniejsza stres spowodowany przebywaniem w ekstremalnych warunkach. Ważnym elementem bezpieczeństwa jest konstrukcja zamków drzwi, umożliwiająca ich otwieranie pod naciskiem ciężaru ciała, bez konieczności korzystania z klamki w sytuacji, kiedy pacjent ma potrzebę natychmiastowego opuszczenia komory zabiegowej. Potrzebę wyjścia pacjent może również zasygnalizować wciskając przycisk alarmowy, który znajduje się wewnątrz komory zabiegowej. Sygnał dźwiękowy i świetlny daje znak terapeucie do natychmiastowego przerwania zabiegu, a elektroniczny układ sterujący automatycznie odcina dopływ czynnika chłodzącego do wszystkich układów.

kriotech_0001_WP_20160628_14_59_13_Pro.jpg
kriotech_0002_WP_20160628_14_59_33_Pro.jpg
Produkcja kriokomór i urządzeń do krioterapii miejscowej. Manufacture of next-generation cryochambers, cryostimulators. Copyright © 2017 | CREATOR Sp. z o.o.

Please publish modules in offcanvas position.